دسته بندی نشده

محصولات فرش افرند

 یکی از حرفه های مهم در صنایع دستی  فرش دستباف می باشد که در چند دهه اخیر حضور فرش دستباف ایرانی در خانه ها با یک سری چالش ها روبرو شده است امروزه توسعه صنایع در ساخت فرش های ماشینی با تنوع مختلف و قیمت کمتر نسبت به فرش دستباف بر این چالش بی تاثیر نبوده است. فرش ایرانی شهرت جهانی داشته و دارد به گونه ای که داشتن فرش ایرانی از گذشته های دور  نشانی از فخر و ارزش را به همراه داشته است. امروزه هنر فرش بافی تا حدودی از حیطه اصلی هنری خود بیرون رفته و بیشتر برای اهداف تجاری مورد توجه واقع شده است. در حال حاضر شرکت های مختلفی به تولید فرش ماشینی روی آورده اند  و انواع فرش ها در طرح ها و رنگ های  متنوع را تولید می کنند وامکان خرید آنلاین فرش را جهت سهولت در خرید، برای مشتریان خود فراهم آورده اند

 از آنجایی که فرش دستباف نیاز به زمان قابل توجهی برای بافته شدن دارد هر چند که از لحاظ کیفیت ، ظرافت و تجلی هنر، مظهری از هنر ملی کشورمان می باشد ولی امروزه ماشین های صنعتی به سرعت به تولید فرش صنعتی به خصوص فرش ۷۰۰ شانه و فرش ۱۲۰۰ شانه  می پردازند که دست انسان هیچ وقت قادر به رقابت با ماشین های صنعتی نیست. در زمان های قدیم بسیاری از افراد برای حس راحتی و در امان بودن و محافظت از خود در برابر سرما و گرما شروع به بافتن فرش کردند که امروزه با توجه با تحولاتی که در بافت و تولید فرش به وجود آمده جزء وسایل لوکس در خانه هر ایرانی است. برای کف پوش ها از دو نوع فرش استفاده می شود یک گروه که به صورت دستباف هستند از جمله، فرش، گلیم، گبه، جاجیم که توسط دست انسان بافته شده اند و گروه دیگر توسط ماشین تولید شده اند که  ازاین دسته، انواع فرش های ماشینی و انواع موکت ها را می توان نام برد.

 یکی از مجموعه های فرش که امروزه به فروش محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب  می پردازد فروشگاه های فرش افرند می باشند که تنوع محصولات بالایی دارند. مهمترین رسالت این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب وکسب رضایت مشتری است که در زمینه عرضه و حتی صادرات فرش فعالیت چشمگیری داشته است.

 

فرش ۷۰۰ شانه

امروزه در همه خانه ها فرش ماشینی وجود دارد که از کیفیت بالایی هم برخوردارند این فرش های ماشینی نیز خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند از جمله ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه. فرش ۷۰۰ شانه یعنی اینکه در هر یک متر از عرض این فرش ۷۰۰ گره زده شده است. یکی از موارد مهم که در هنگام خرید فرش باید بسیار مورد توجه قرار گیرد توجه به شانه و تراکم آن است. در واقع شانه همان تعداد گره هایی است که در عرض فرش و در هر متر از عرض آن وجود دارد. مهمترین روش تشخیص فرش طرح ۷۰۰ شانه و فرش ۷۰۰ شانه اصل، این است که تعداد گره ها در ۱۰سانتی متر از عرض فرش را شمارش کنیم و در عدد ۱۰ ضرب کنیم تا تعداد شانه واقعی فرش بدست بیاید. باید توجه داشت که در فرش ۷۰۰ شانه اصل گره ها بسیار ریز بافت تر هشتند و پشت این فرش ها گره ها با تراکم خاصی کنار هم قرار گرفته اند.

فرش ۱۲۰۰ شانه

بارها اسم فرش ۱۲۰۰ شانه به گوش همه رسیده و از محبوبیت و کیفیت خاصی در بین فرش های بافته شده برخوردار است، این فرش ها به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ  و استفاده از مواد با کیفیت، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. فرش ۱۲۰۰ شانه افرند با درجه کیفیت بالاو تنوع زیاد در طرح و رنگ، از برندهایی است که مشتری های ویژه خود را دارد، این فرش ها جزء ریز بافت ترین و متراکم ترین فرش ها هستند که باید در خرید به این نکته توجه داشت. مجموعه افرند در طی چندین سال با فروش فرش ۱۲۰۰ شانه با تنوع بالا در طرح و رنگ و مواد با کیفیت مخاطبان زیادی را جذب کرده است و در آینده رهبری بازار فرش را بر عهده خواهد گرفت.

محصولات فرش افرند

خرید آنلاین فرش

امروزه در هر خانه ای خرید آنلاین و اینترنتی صورت می گیرد و افراد با صرف وقت و هزینه کمتر، محصول را درب منزل تحویل می گیرند خرید آنلاین فرش نیز یکی از این راه ها می باشد که کلیه مشخصات فرش از جنس و مواد به کار گرفته، رنگ و سایز، تماما در کنار محصول آورده شده و شخص به راحتی و با تمرکز حواس به خرید فرش مورد علاقه خود می پردازد و با صرف وقت کمتر محصولات بیشتری را مشاهده می کند و نیاز نیست مسافت زیادی را برای خرید فرش طی کند. مجموعه فرش افرند نیز از این قاعده مستثنی نیست و با خرید آنلاین فرش به مشتری خود این امکان را داده که محصولات مورد پسند خود را اینترنتی سفارش دهند. خرید آنلاین با انتخاب آگاهانه، راحت و امن کمک بزرگی به بشر کرده است به خصوص در شهرهای بزرگ که مدت زمان زیادی را باید در ترافیک تلف کنند، گزینه ای بسیار مناسب می باشد.

قبل از خرید فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه حتما بخوانید

 

اگه از مطلب خوشتون اومد. خوشحال میشیم امتیاز بدید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.