راهنمای خرید فرش, فرش ماشینی

قبل از خرید فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه بخوانید

فرش ماشینی 1200 شانه

موقع خرید فرش ماشینی با دنیائی از فرش رو به رو می شویم. فرش ها آن قدر متنوع است که انتخاب کردن گاهی دشوار می شود. فرش ۱۲۰۰ شانه ، فرش ۱۵۰۰ شانه، فرش ۱۰۰۰ شانه یا فرش ۷۰۰ شانه. انتخاب شما کدام است؟ پیشنهاد ما این است که قبل از هر انتخابی ابتدا فرش ها را بشناسید . بعد با نیاز و کاربرد خودتان بسنجید و فرشی را انتخاب کنید که مناسب خانه شما باشد و البته کمترین هزینه را هم برای شما داشته باشد.

در این مقاله ما قصد داریم فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه را به طور کامل معرفی کنیم. این فرش با توجه به مزیت های زیبایی، ظرافت، طرح های متنوع جزء پرطرفدارترین ها در بازار فرش است. در این معرفی فرش ۱۲۰۰ شانه شناخت کاملی نسبت به محصولی که قصد خرید آن را دارید، پیدا خواهید کرد. علاوه بر این فرش های بی کیفیت را به اشتباه خریداری نخواهید کرد.

چرا فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه بخریم؟

فرش ۱۲۰۰ شانه به دلیل کیفیت، ظرافت، زیبایی و مرغوبیت در نوع بافت و نخ در میان خریداران فرش مورد استقبال و محبوبیت خاصی قرار گرفته است. برای بافت فرش ۱۲۰۰ شانه عموما از الیاف مرغوب و درجه یک استفاده می شود.

فرش ۱۲۰۰ شانه به دلیل تنوع در طراحی و رنگ‌بندی جذاب و همین طور قیمت مناسب در کل دنیا به فروش می رسد و طرفداران بی‌شماری دارد.

فرش های ۱۲۰۰ شانه نسبت به فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه دارای ظرافت و ریزبافتی بیشتری هستند که همین امر باعث تفاوت در طراحی نقوش در این فرش می شود. این طرح ها فقط روی تراکم بالا طراحی و بافت می شوند.

نمونه فرش‌ ماشینی ۱۲۰۰ شانه افرند

ویژگی های فرش ۱۲۰۰ شانه

شانه به تعداد گره بافت شده در یک متر عرضی فرش گفته می شود. برای شناسایی شانه بایدگره های ده سانتی متراز عرض فرش را با دقت بشمارید اگر تعداد گره ها۱۲۰ باشد فرش ۱۲۰۰ شانه است. البته راه های دیگری هم برای تشخیص شانه فرش وجود دارد که در این مقاله به تفصیل شرح داده شده است.

تراکم با تعداد گره در طول فرش ارتباط مستقیم دارد. فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ جزء فرش هایی است که کیفیتی عالی دارد. معمولاً جنس نخ خاب یا نخی که برای بافت این فرش ارائه می شود، نخ آکریلیک ۱۰۰ درصد هیت ست شده است. هیت ست فرآیندی است که درآن نخ ها حرارت داده شده اند تا کیفیت فرش بالا برود. حدود۷۰ درصد یک فرش را نخ خاب تشکیل می دهد. نخ آکریلیک هیت ست شده با کیفیت عالی بدون پرز دهی و ضد حساسیت است. این نخ بهترین کیفیت را در میان نخ های فرش ماشینی دارد.

در مورد فرش ۱۲۰۰ شانه دانستن این نکته لازم است که این فرش جزء متراکم ترین وریزشانه ترین فرش هایی است که در بازار موجود است. در واقع پس از فرش ۱۵۰۰ شانه جز زیباترین، ظریف‌ترین فرش های موجود در بازار فرش است.

 فرش های ۱۲۰۰ شانه هشت رنگ واقعی را در بافت خود دارند که این رنگ ها به اضافه رنگ های فرعی در ۱۲ طیف، فرش ها را زینت می دهند. ترکیب رنگ جذاب از زیبایی های فرش ۱۲۰۰ شانه است.


فرش ۱۲۰۰ شانه را بهتر بشناسیمقیمت فرش‌های ۱۲۰۰ شانه افرند

کاربرد و نحوه نگهداری فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه قیمت و ریزبافتی بیشتری به نسبت فرش های ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه و همین طور فرش هایی که با الیاف مصنوعی بافته می شوند، دارد واز این رو نگهداری و مراقبت زیادی طلب می کند

طرح های فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه

طرح های فرش افرند آن قدر متنوع هستند که خریداران که قصد خرید فرش دارند با هر سلیقه ای می توانند فرش مورد نظرشان را پیدا کنند و دست خالی برنگردند. ما در این مقاله طرح های پر مخاطب و مشتری پسند را معرفی می کنیم. با شناخت ویژگی ها و تفاوت های هر کدام انتخاب برایتان ساده تر می شود

طرح افشان

این محصول پر طرفدار فرش و با نگاره هایی درهم و پیچیده است. عموماً نگاره هایی از شاخ و برگ درختان که مانند پیچک هایی در هم تنیده بر روی فرش نقش می بندند. فرش ۱۲۰۰ شانه طرح افشان در چهار رنگ زمینه کرم، سرمه ای، بژ و آبی در فروشگاه فرش افرند موجود می باشد.

از مشخصات فنی فرش طرح افشان: فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰است. نخ خاب صد در صد اکریلیک و هیت ست شده به عنوان مواد درجه یک و ممتاز در فرش به کار می روند. نخ تار و پود از جنس پلی استر و پنبه دوام بالایی دارد. همچنین ارتفاع نخ خاب ۷±۱ است.

طرح حوض نقره

مشخصات فنی طرح حوض نقره: این فرش با تراکم ۳۶۰۰. شانه ۱۲۰۰. بکار گیری نخ خاب ۱۰۰ درصد آکریلیک و هیت ست شده، در ۸ رنگ واقعی تولید و عرضه می شود. نمونه فرش های ۱۲۰۰ شانه با طرح حوض نقره افرند.

طرح  لچک و ترنج

مشخصات طرح لچک و ترنج :  فرشهایی با این طرح دارای  یک نگاره گرد و بزرگ درمرکز که به ترنج معروف است و چهار نگاره مثلی در چهار گوشه فرش که لچک نامیده می شودمعمولاطرح لچک شبیه یک چهارم  طرح ترنج است

سخن آخر

فرش افرند با سابقه تولید چندین ساله فرش ضمن ارائه فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه با طرح های مختلف گل برجسته و ساده در این مدت مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است. با مراجعه به سایت و بررسی قیمت، کیفیت و درجه بندی درجه یک و ممتاز می توانید از سراسر ایران محصول مورد نظرتان را سفارش دهید. با این روش شما با مناسب ترین قیمت فرش را درب منزلتان تحویل می گیرید

اگه از مطلب خوشتون اومد. خوشحال میشیم امتیاز بدید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.