دسته بندی نشده

فرش افرند کاشان

آشنایی با فرش ۱۵۰۰ شانه افرند

 لزوم وجود فرش ۱۵۰۰ شانه افرند در هر خانه ایرانی احساس می شود زیرا یکی از عناصر اصلی خانه به حساب می آید که فضا را به کلی تغییر می دهد و زیبایی منزل را دو چندان می کند. در واقع فرش یکی از کالاهایی است که به خانه روح می بخشد و محیطی گرم را فراهم می آورد. به علت توجه بیش از حد به فرش به عنوان یکی از کالاهای لوکس در منزل، شرکت های مختلفی به تولید فرش روی آورده اند.  یکی از این برندها که در چند سال آینده رهبری بازار فرش را عهده دار می شود مجموعه فرش افرند می باشد  که در تلاش است محصولات با کیفیت و قیمت مناسب را به مشتریان عرضه کند. فرش ۱۵۰۰ شانه افرند یکی از با کیفیت ترین فرشهای این مجموعه می باشد که امروزه مشتری های خاص خود را دارد.  

هم اکنون  به دلایلی، استفاده از فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف رو به افزایش است به همین دلیل شرکتهای مختلفی شروع به تولید انواع  فرش ماشینی با طرح و رنگ های  متنوع با کیفیت بالا کرده اند. فرش های ماشینی از لحاظ  کیفیت ،تراکم و شانه به انواع گوناگونی تقسیم می شوند.  مهمترین ویژگی که فرش های ایرانی دارند این است که به علت متنوع بودن ، دست مشتری را در انتخاب باز می گذارند که بر اساس دکوراسیون منزل چه فرشی را انتخاب کند.   

 

 انواع فرش ماشینی

امروزه بازار تولید و فروش  انواع فرش ماشینی به علت بالا بودن کیفیت، تنوع در طرح ، رنگ  و به صرفه تر بودن  نسبت به فرش های دستباف بسیار رونق گرفته است و شرکت های تولید کننده فرش های ماشینی روز به روز در حال افزایش هستند ، این شرکت ها علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی به کار صادرات فرش ماشینی نیز می پردازند . در هنگام خرید فرش ماشینی  باید به تراکم،  شانه،  جنس و نوع نخ بکاربرده شده،  رنگ،

 

طرح، ابعاد، اندازه و … توجه کافی شود. فرش های ماشینی براساس شانه  به  ۳۵۰، ۴۴۰، ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه طبقه بندی می شوند علاوه بر این فرش ها، انواع فرش های فانتزی، فرش کهنه نما، فرش کودک و… نیز جز فرش های ماشینی هستند . امروزه از فرش های ۳۵۰ و ۴۴۰ شانه بیشتر برای سجاده و کناره فرش، پادری و … استفاده می کنند و نسبت به فرش های دیگر کیفیت و قیمت پایینی دارند.  با گسترش ماشین های پیشرفته ،امروزه فرش ۱۲۵۰ شانه نیز تولید شده است. در بافت فرش فانتزی از رنگ های شاد و براق برای جلوه بیشتر در منزل ،استفاده می کنند.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه افرند

 

فرش ۱۵۰۰ شانه افرند امروزه به عنوان یکی از جدیدترین فرش های ماشینی می باشند که با پیشرفت تکنولوژی امروزی تولید شده اند این فرش ها در هر متر از عرض فرش دارای ۱۵۰۰ گره می باشند به همین دلیل به این فرش ها فرش ۱۵۰۰ شانه می گویند. این فرش از بیشترین کیفیت ،زیبایی و ظرافت نسبت به دیگر فرش های ماشینی برخوردار است و امروزه توسط تولید کننده های سرشناس تولید می شود.

فرش ۱۵۰۰ شانه

 

 

 

فرش دستبافت گونه

فرش دستبافت گونه یا فرش طرح دستبافت به فرش هایی می گویند که تراکم بالای ۵۰۰ را داشته باشند مانند فرش ۷۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه . این فرش ها غالبا توسط دستگاه های خاصی به نامHCP یاHCI تولید می شوند و از ظرافت و زیبایی بالایی برخوردارند. فرش دستبافت گونه به علت تراکم بالایی که دارد متراکم تر و  طول عمر بالایی دارد. دربافت فرش دستبافت گونه از جنس نخ اکرولیک خالص استفاده می شود. این فرش ها به علت متراکم بودن در برابر پا خوردن استحکام بالایی را از خود نشان می دهند. نوع خاصی از فرش دستباف گونه که دارای شانه ۱۲۵۰و تراکم ۴۲۰۰ می باشد شبا هت بسیار زیادی به فرشهای دستباف دارد که به فرش دستبافت نما مشهور هستند

                                       

فرش دستبافت نما

 

فرش کودک

یکی از وسایلی که در خرید سیسمونی بچه ها جدیدا گنجانده  شده است فرش کودک می باشد که جزء یکی از کارآمدترین وسایل برای اتاق کودک می باشد. این فرش  نقش بسیار مناسبی را در سلامت جسمی و  روحیه دهی به کودک دارد . امروزه بسیار به انتخاب فرش کودک توجه ویژه می شود، فرش کودک باید دارای یک سری ویژگی باشد و تا حد امکان پرز ندهد چون به راحتی وارد ریه و مجاری تنفسی کودک می شود و از طرف دیگر بچه ها روزانه ده ها بار زمین می خورند، پس الیاف این فرش ها باید هم کیفیت بالا داشته باشد و هم بسیار نرم باشد که در مواقع افتادن کودک خطری او را تهدید نکند و حساسیت پوستی بوجود نیاورد. از طرف دیگر چون  فرش اتاق کودک به راحتی کثیف می شود باید جنس فرش به صورتی باشد که بعد از شست و شو به راحتی تمیز شود.

 در تولید فرش کودک از طرح های کارتونی متنوع ،رنگ های شاد و جذاب استفاده شده که کودک با دیدن این نقش ها روحیه بگیرد.  مجموعه فرش افرند نیز امروزه به ارائه فرش کودک روی آورده و طرح های متنوع  و فانتزی زیبایی را برای اتاق کودک عرضه کرده است. این فرش ها باید استاندارد کافی برای سلامت و ایمنی کودکان را داشته باشند.

فرش کودک

 

طرح های فرش ماشینی ( از دیروز تا به امروز)

اگه از مطلب خوشتون اومد. خوشحال میشیم امتیاز بدید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.