راهنمای خرید فرش, فرش ماشینی, مقالات افرند

قیمت فرش افرند

قیمت فرش ماشینی افرند

فرش که در زبان عامیانه به آن قالی می‌گفتند و می‌گویند، هنر دست اکثر بانوانی است که با بافتن رج به رج آن درد‌هایشان را بند به بند گره می‌زدند. سرگذشت خودشان را با سرانگشتانشان نخ به نخ به تصویر می‌کشیدند. در این مقاله قصد دارم شما را با قیمت فرش ماشینی افرند و عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن آشنا کنم.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

 1. عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش
 2. عوامل اصلی تاثیرگذار روی قیمت فرش ماشینی عبارتند از:
 3. قیمت‌ فرش ماشینی بر اساس جنس نخ
 4. قیمت فرش ماشینی بر اساس سایز آن
 5. قیمت فرش ماشینی بر اساس شانه‌ی آن
 6. قیمت فرش ماشینی افرند بر اساس تراکم فرش
 7. قیمت فرش ماشینی افرند بر اساس تعداد رنگ
 8. عوامل فرعی تاثیرگذار بر قیمت فرش ماشینی

مشاهده‌ی قیمت فرش‌های کلاسیک افرند

مشاهده‌ی قیمت فرش‌های پتینه افرند

مشاهده‌ی قیمت فرش‌های گبه افرند

مشاهده‌ی قیمت فرش‌های فانتزی افرند

مشاهده‌ی قیمت فرش‌های کودک افرند

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش

همانطور که می‌دانید، در فرش‌های دست‌بافت ایرانی که هر طرح و نقشی زاییده‌ی خلاقیت و هنر بافنده‌ است، کار قیمت‌گذاری بسیار مشکل می‌شود. چرا که برای هنر و زیبایی‌های آن نمی‌توان قیمت تعیین کرد. و همین موجب شده که فرش‌های دست‌بافت امروزه بهتر از قبل خرید و فروش شوند. امروزه گرایش افراد به سمت فرش ماشینی به دلیل هزینه‌ی کمتر و رنگ‌ و نقش‌های متنوع  بیشتر شده است.

عوامل اصلی تاثیرگذار روی قیمت فرش ماشینی عبارتند از:


 1. جنس نخ مصرفی در بافت
 2. سایز فرش
 3. تعداد شانه‌ی فرش
 4. تعداد تراکم فرش
 5. تعداد رنگ‌های به‌کار رفته در بافت
 6. نوع ماشین‌بافت

قیمت‌ فرش ماشینی بر اساس جنس نخ

در بافت فرش ماشینی افرند نخ‌های متفاوتی وجود دارد.  پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها نخ پلی‌استر، اکریلیک هیت‌ست، نخ اکریلیک و همچنین نخ BCF  است. واضح است که جنس و نوع نخ به شدت روی قیمت فرش ماشینی اثرگذار است. با کیفیت ترین نخ مورد استفاده در بافت فرش ماشینی نخ اکریلیک هیت‌ست است. و قیمت بالایی که به این نخ اختصاص داده می‌شود به دلیل کیفیت بالای آن است.

قیمت فرش ماشینی بر اساس سایز آن

فرش‌ها اشکال و سایزهای مختلفی دارند. منتهی برای بافت فرش‌ها اندازه‌های استانداردی در نظر گرفته شده که با توجه به این سایزها قیمت نیز تغییر می‌کند، سایزهای استاندارد فرش ماشینی به ترتیب ۱.۵ متری، ۳ متری، ۶ متری، ۹ متری و ۱۲ متری است. هرچه سایز فرش ماشینی بزرگتر قیمت به مراتب بالاتر رفته چرا که مواد و مصالح بیشتری برای بافت آن در نظر گرفته شده است. قیمت فرش ۶ متری نصف قیمت ۱۲ متری و قیمت فرش ۹ متری حدودا بین این دو قیمت قرار دارد.

قیمت فرش ماشینی بر اساس شانه‌ی آن

انواع مختلف شانه در فرش‌های ماشینی عبارتند از:
 1. ۱۵۰۰ شانه 
 2. ۱۲۰۰ شانه 
 3. ۱۰۰۰ شانه
 4. ۷۰۰ شانه
 5. ۵۰۰ شانه

هرچه تعداد شانه‌ها بالاتر باشدقیمت فرش نیز بالاتر می‌رود.
حال این سوال برایتان پیش می‌آید که تعداد شانه‌ی فرش چه تاثیری بر قیمت فرش دارد؟. جالب اینجاست که هرچه تعداد شانه‌ها در فرش ماشینی بالاتر باشند، نخ فرش‌ها ظریف‌تر شده و ریسندگی انها مشکل تر و قیمت انها بالاتر می رود و همچنین به زمان بیشتری برای تولید فرشی با شانه‌ی بالاتر نیاز هست که این مورد هم باعث افزایش قیمت فرش‌هایی با شانه بالاتر می‌گردد.

قیمت فرش ماشینی افرند بر اساس تراکم فرش

اصلی‌ترین تاثیر در قیمت فرش ماشینی افرند جنس نخ‌های به کار رفته در آن است. همه ما در هنگام خرید فرش نیاز به انتخاب فرش‌های بادوام داریم که سال‌های سال بتوانیم بدون هیچ مشکل‌ی هزینه آن‌ها استفاده کنیم. این نکته را بدانید که برای داشتن فرشی با زیبایی و جلوه‌ی بیشتر باید انتخاب شما فرش تراکم‌بالا باشد. معمولا فرش‌هایی با تراکم بالا دارای جنس‌های با کیفیت و مناسب هستند.

قیمت فرش ماشینی افرند بر اساس تعداد رنگ

یکی دیگر از عامل های تاثیرگذار  بر قیمت فرش ماشینی تعداد رنگ به کار رفته در آن است. تعداد رنگ‌های موجود در فرش ماشینی افرند ۸، ۱۰ و ۱۲ رنگ است. هرچه تعداد این رنگ‌ها بیشتر باشد، فرش زیباتر و گران تر خواهد بود.

عوامل فرعی تاثیرگذار بر قیمت فرش ماشینی

 1. تعادل در عرضه و تقاضایی که در بازار صورت می‌گیرد.
 2. طرح و جنس پرفروش و مورد‌پسند اکثریت
 3. ابعاد قالی
 4. به روز بودن طرح‌ها
 5. نوع طرح و طراحی فرش

رفتن به صفحه‌ی اصلی فروشگاه افرند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *