فرش فانتزی و تزئینی, فرش کودک, فرش ماشینی, مقالات افرند

فرش کودک پسرانه و طرح و رنگ مناسب آن

در این تصویر فرش کودک پسرانه با طرح نقشه‌ی گنج را می‌بینیم. این طرح به افزایش قوه تخیل و یادگیری بصری کودکان کمک می‌کند.

فرش ماشینی از مهم‌ترین اجزاء دکوراسیون است. زیرا سطح وسیعی از کف را می‌پوشاند و از هر طرف اتاق در معرض دید قرار دارد. دکوراسیون اتاق کودک دختر و پسر با هم متفاوت است. این تفاوت در طرح و رنگ‌ِ اِلمان‌های مختلف دکوراسیون دیده می‌شود. در انتخاب فرش کودک پسرانه علاوه بر این‌که سلیقه‌ی شما و فرزند دلبندتان اهمیت زیادی دارد، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که توجه به آن‌ها قطعاً کارساز است. در این مقاله راهنمای کاملی از فاکتورهای انتخاب طرح و رنگ مناسب فرش کودک پسرانه را به شما عزیزان ارائه می‌دهیم.

فرش کودک پسرانه با طرح شخصیت‌های کارتونی

پزشکان و روانشناسان همیشه به والدین توصیه می‌کنند که اجازه دهند کودکانشان کارتون تماشا کنند. چرا که تماشای کارتون تأثیرات مثبت فراوانی بر روی کودکان دارد. آن‌ها عاشق شخصیت‌های کارتونی می‌شوند و با تقلید از رفتارها و حرکاتشان از آن‌ها الگو می‌پذیرند.

می‌توان گفت کارتون کامل‌ترین مجموعه‌ای است که هم‌زمان می‌تواند به کودکان آموزش دهد، خلاقیت آن‌ها را پرورش دهد، آن‌ها را سرگرم کند و به خنده وادارد. بنابراین با تماشای کارتون، کودکان سلامتی فکری و روحی خود را حفظ می‌کنند.

قهرمان‌های انیمیشنی روی فرش پسرانه

طرح شخصیت‌های کارتونی بر روی فرش‌ اتاق کودک موجب می‌شود کودکان، قهرمان‌هایشان را در کنار خود داشته باشند. و با آن‌ها زندگی کنند. امروزه فرش کودک پسرانه و دخترانه با طرح انواع شخصیت‌های کارتونی وجود دارد. بنابراین هر کودکی می‌تواند شخصیت مورد علاقه‌ی خودش را به خانه بیاورد!

فرش کودک پسرانه با طرح شخصیت‌های کارتونی با یادآوری خاطره‌ی قهرمانِ مورد علاقه، استرس را در فرزند دلبند شما کاهش می‌دهد. همچنین این هم‌زیستی موجب می‌شود پسربچه‌ی خلاق شما راحت‌تر وارد دنیای تخیل شود. این موضوع ذهن و فکر او را تحریک کرده و موجب افزایش قدرت تخیلش می‌شود.

علاوه بر این رنگ‌های متنوع موجود در این فرش‌ها به یادگیری بصری و شناخت رنگ‌ها در کودک شما کمک می‌کند. همچنین با یادآوری هرروزه‌ی اخلاق و رفتار مثبت شخصیت‌های کارتونی موجب می‌شوند پسربچه‌ی عزیز شما راحت‌تر فضیلت‌های اخلاقی مثل تلاش، امیدواری و احترام به بزرگ‌ترها را بیاموزد و با آن اخت شود.

از شخصیت‌های کارتونی موردعلاقه‌ی پسران می‌توان به بچه رئیس، مک‌کوئین در انیمیشن ماشین‌ها، آلوین در کارتون سنجاب‌ها و باب اسفنجی اشاره کرد. شما با مراجعه به گالری فرش‌های اتاق کودک افرند می‌توانید تأثیرات روانشناختی هر یک از این قهرمان‌ها را بر فرزند دلبند خود مطالعه کنید.


طرح فرش کودک دخترانهبهترین فرش برای اتاق کودکفرش ماشینی اتاق کودک
ار فرش کودک بیشتر بدانید…
فرش کودک افرند طرح مک‌کوئین (ماشین‌ها) کد 110
فرش کودک پسرانه افرند با طرح کارتون ماشین‌ها

رنگ مناسب فرش کودک پسرانه

رنگ‌ها مستقیماً بر روحیات و خلق و خوی کودکان تأثیر می‌گذارند. این تأثیر در اتاق خواب دوچندان می‌شود. چرا که آن‌ها بیشترین زمان خود و مهم‌تر از آن زمان استراحتشان را در اتاق خواب می‌گذرانند. بنابراین باید در دکوراسیون اتاق خواب کودکان از رنگ‌هایی استفاده کنیم که آرامش را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.

فرش نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین اِلمان‌های اتاق خواب کودک باید از رنگ مناسبی برخوردار باشد. فرش بیشترین بخش کف اتاق را پوشش می‌دهد و یکی از وسایلی است که بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد. بنابراین رنگ مناسب فرش کودک پسرانه اثرات روانشناختی بسزایی بر فرزند شما خواهد گذاشت.

برای انتخاب رنگ، لازم است سن کودک را در نظر بگیریم. به طور کلی بهتر است برای اتاق خواب نوزادان، چه دختر و چه پسر از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. زیرا فرزند شما در این سن به بیشترین چیزی که نیاز دارد خواب آرام و بدون تنش است.

اما پسربچه‌هایی که نوزادی را پشت سر گذاشته‌اند و وارد دنیای کودکی شده اند بیشتر به چه رنگ‌هایی علاقه نشان می‌دهند؟ چه رنگ‌هایی برای سن و جنسیت آن‌ها مناسب‌تر است؟ چه رنگ‌هایی به پرورش خلاقیت و افزایش تمرکز آن‌ها کمک می‌کند؟ در ادامه به بررسی بهترین رنگ‌‌ها برای اتاق خواب و فرش کودک پسرانه می‌پردازیم.

رنگ آبی

رنگ آبی یکی از آرام‌بخش‌ترین رنگ‌ها برای پسران است. تمرکز آن‌ها را افزایش می‌دهد و روحیه‌ی نظم و ترتیب را در آن‌ها به وجود می‌آورد. این رنگ می‌تواند اضطراب و پرخاشگری و فشار خون را نیز در کودکان کاهش دهد. بنابراین برای پسربچه‌هایی که کج‌خلقند یا انرژی تجمع‌یافته‌ی زیادی دارند این رنگ انتخاب مناسبی است.

شما می‌توانید از آبی برای رنگ‌آمیزی دیوار اتاق خواب کودک پسر خود استفاده کنید و سپس فرشی انتخاب کنید که دارای زمینه‌ی آبی باشد. وجود نقش‌هایی با رنگ‌های شاد و پرانرژی در این زمینه‌ی آبی باعث می‌شود فضای اتاق کودک شما بیش از اندازه به سردی متمایل نشود.

فرش کودک افرند مدل یخ‌زده (Frozen) را در نظر بگیرید. مشاهده می‌کنید که طیف رنگ آبی از روشن تا تیره و حتی آبی فیروزه‌ای در این فرش منحصربفرد به کار رفته است. و وجود رنگ‌های گرمی مثل نارنجی، قرمز و بنفش تیره در این زمینه‌ی آبی ترکیب رنگ خاص و زیبایی به وجود آورده است.

رنگ سبز

سبز، رنگ تعادل و تجدید حیات است. گزینه‌ی بسیار مناسبی است برای پسربچه‌هایی که به ورزش و بازی‌های فیزیکی علاقمندند. زیرا سبز توانایی این را دارد که انرژی تخلیه‌شده را بازسازی کند. در حقیقت از آن‌جایی که سبز، ترکیب آبی و زرد است نشاط زرد و آرامش آبی را یک‌جا به پسربچه‌ی شما هدیه می‌دهد. سبز همچنین نشانه‌ی حرکت و جلوروندگی است و به پسربچه‌ی شما انرژی و انگیزه‌ی موفقیت می‌دهد.

شما می‌توانید برای اتاق کودک پسر خود فرشی بازمینه‌ی سبز و طرح‌هایی با رنگ‌های بنفش، نقره‌ای، صورتی پررنگ، زرشکی یا آبی روشن خریداری کنید. زیرا این رنگ‌ها سبز را زیباتر جلوه می‌دهند و احساس رفاه را منتقل می‌کنند.

در این تصویر فرش اتاق کودک با زمینه‌ی سبز را می‌بینیم. وجود نقش‌هایی با رنگ‌های متنوع و شاد زیبایی دوچندانی به این فرش داده است. سبز رنگ تعادل و تجدید حیات است.

رنگ قهوه‌ای و بژ

رنگ‌های بژ و قهوه‌ای در دسته‌ی رنگ‌های قدرتمند قرار دارند. این دو رنگ برای القای اعتماد بنفس به پسر عزیز شما انتخاب بسیار مناسبی هستند. همچنین حس سخت‌کوشی، وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری را در او بیدار می‌کند.

از ویژگی‌های فرش کودک با رنگ بژ یا قهوه‌ای این است که با هر دکوری جور درمی‌آید. ساده و در عین حال شیک است. فرشی با پس‌زمینه‌ی قهوه‌ای و نقش‌های سبز یا آبی بسیار زیبا خواهد بود؛ مثل ترکیب ماسه و دریا! اگر سرویس خواب پسر شما از چوب طبیعی است، استفاده از یک فرش کودکانه با پس‌زمینه‌ی بژ یا قهوه‌ای جلوه‌ی خاصی به اتاق او می‌بخشید.

فرش کودک افرند مدل خرس تدی را در نظر بگیرید. ترکیب زیبایی از قدرت رنگ قهوه‌ای مایل به بژ، شادابی و پویایی قهوه‌ای مایل به نارنجی و آرامش قلب‌های آبی انتخاب بی‌نظیری برای اتاق پسر دلبند شماست.

رنگ طوسی یا خاکستری

رنگ‌های طوسی و خاکستری نماد عقل و هوش است. این رنگ‌ها احساس استقلال و عدم وابستگی را القا می‌کنند. بنابراین برای فرش کودک پسرانه رنگ‌های مناسبی هستند.

فرشی با رنگ طوسی به دلیل ماهیت خنثی خود، توانایی ترکیب شدن با بیشتر رنگ‌ها را در دکوراسیون اتاق پسر شما دارد. فرش با زمینه طوسی و نقش‌هایی با رنگ زرد، نارنجی و یا سبز انتخاب مناسبی برای یک اتاق خواب پسرانه است.

البته توجه داشته باشید که استثناها همیشه وجود دارند. بنابراین اگر پسربچه‌ی شما انتخاب خاص و منحصربفرد خود را داشت به سلیقه‌ی او احترام بگذارید. به عنوان مثال اگر او فرشی در طیف رنگی قرمز انتخاب کرد بهتر است مانع او نشوید و تنها با انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها یا وسایل دیگر اتاق، فضای اطراف او را تعدیل کنید.

در این تصویر فرش کودک پسرانه با طرح کارتون سنجاب‌ها را مشاهده می‌کنید. از آن‌جایی که در این فرش رنگ‌های بسیار گرم به کار رفته و این رنگ‌ها موجب افزایش فشارخون در پسرها می‌شود آن را با دکوراسیونی از رنگ‌های خنثی ترکیب کرده‌اند.
ترکیب فرش کودک پسرانه‌ی قرمزرنگ با رنگ‌های خنثی که در مابقی اجزای دکوراسیون به کار رفته‌اند.

فرش بازی و آموزشی پسرانه

امروزه فرش‌های کودکانه‌ با تنوع بالای طرح و نقش‌های آموزشی یا مخصوص بازی در بازار وجود دارند. این فرش‌ها علاوه بر این‌که کفپوش گرم و نرمی برای اتاق کودک دلبند شما هستند، در حقیقت یک اسباب‌بازی بزرگ و جذاب نیز می‌باشند. بسیاری از فرش‌های بازی و آموزشی کودکان، مثل فرش طرح زمین فوتبال، برای اتاق خواب پسرانه مناسبند.

فرش زمین فوتبال

در سبک و شیوه‌ی زندگی این روزگار متأسفانه کودکان کمتر می‌توانند از خانه خارج شوند. در نتیجه انرژی‌های دوران کودکی به ویژه در پسران به میزان بالایی انباشت می‌شود. این مسئله می‌تواند خطرناک باشد و در آن‌ها تبدیل به کج‌خلقی و مشکلات رفتاری شود.

فرش کودک پسرانه با طرح زمین فوتبال در سایزهای مختلف می‌تواند تا حدودی نجات‌بخش باشد. پسر پرانرژی و ورزش‌دوست شما می‌تواند یک زمین فوتبال اختصاصی در اتاق خود داشته باشد. فرش‌های اتاق کودک از ضخامت و نرمی کافی برخوردارند و دیگر نیاز نیست شما نگران زمین خوردن و آسیب دیدن فرزند دلبندتان باشید.

در این تصویر فرشی با طرح زمین فوتبال می‌بینیم که برای اتاق خواب پسر فوتبال‌دوست شما انتخاب مناسبی است.

فرش نقشه‌ی شهر

فرش کودک پسرانه با طرح نقشه‌ی شهر یک فرش بسیار جذاب و کاربردی است. روی این فرش‌ها شما نقشه‌ی کاملی از یک شهر را می‌بینید؛ مغازه‌ها، خانه‌ها، شهربازی و میدان‌ها و خیابان‌هایی که در سرتاسر شهر به هم وصل شده‌اند.

پسربچه‌ها به ویژه آن دسته که عاشق اتومبیل‌ها هستند، ساعت‌ها بدون خستگی روی این‌فرش با ماشین‌های اسباب‌بازی خود به بازی مشغول می‌شوند. این فرش‌ها نیز در ابعاد مختلف در بازار موجودند و شما می‌توانید با توجه به سایز اتاق خواب کودک خود آن‌ها را خریداری کنید. برای مشاهده‌ی فرش نقشه‌ی شهر افرند این‌جا کلیک کنید.

فرش‌های آموزشی

بازی بهترین روش برای آموزش است. فرش‌های آموزشی این فرصت را در اختیار کودک شما می‌گذارند که در حین بازی چیز‌هایی را هم بیاموزند. آموزش الفبا، اعداد، منظومه‌ی شمسی، فصل‌ها، نقشه‌ی کره‌ی زمین و بی‌نهایت طرح آموزشی دیگر وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به سلیقه و علاقمندی‌های فرزند خود آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید.

گفتنی است که دنیای فرش‌های آموزشی و مخصوص بازی بی‌انتهاست و هر روزه طرح‌های خلاقانه‌ی بسیاری وارد بازار می‌شود. فرش با طرح بازی لِی‌لِی، منچ و ماروپله از جمله‌ی این فرش‌هاست.

در این تصویر یک فرش آموزشی را می‌بینیم که طرح آن تصویر قاره‌های مختلف با تکیه بر زیست‌بوم حیوانات است. این فرش برای اتاق کودکی که عاشق دانش جغرافی است بسیار مناسب می‌باشد.

 فرش افرند مجموعه متنوعی از فرش های کودک در سایز های مختلف استاندارد ذکر شده را به شما عزیزان ارائه می‌کند تا با خیالی آسوده از میان آن‌ها انتخاب کنید. همچنین قیمت فرش کودک در فرش افرند بدون واسظه و با قیمت کارخانه می‌باشد.

اگه از مطلب خوشتون اومد. خوشحال میشیم امتیاز بدید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “فرش کودک پسرانه و طرح و رنگ مناسب آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *