فرش فانتزی و تزئینی, فرش کودک, مقالات افرند

رنگ فرش کودک دخترانه

در این تصویر، دختربچه‌ای ذا می‌بینید که بر روی فرش اتاقش دراز کشیده و مدادرنگی‌هایش کنارش ریخته‌اند.

از آن‌جایی که فرش بخش زیادی از کف اتاق را می‌پوشاند، رنگ آن تأثیر قابل توجهی بر فضای اتاق و در نتیجه بر روحیات دختر دلبند شما می‌گذارد. بنابراین در انتخاب رنگ فرش باید به اندازه‌ی کافی دقت به خرج دهید. برای انتخاب رنگ فرش کودک دخترانه ابتدا باید تأثیر روانشناختی رنگ‌های مختلف را بر شاهزاده خانم‌های کوچولو شناسایی کنیم. سپس باید ارتباط آن را با سایر بخش‌های اتاق خواب بررسی کنیم تا به نتیجه‌ی مطلوب دست یابیم. در این‌جا هر یک از رنگ ها را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم.

قرمز پرانرژی

رنگ قرمز نماد شادی، شور، عشق، قدرت، خشم و شجاعت است. این رنگ باعث افزایش آدرنالین در خون شده، انرژی را افزایش می‌دهد. ضربان قلب را بالا برده و باعث افزایش فشار خون می‌شود. بنابراین استفاده بیش از حد آن به ویژه در اتاق دختران نوجوان گرم‌مزاج و پر شور و انرژی توصیه نمی‌شود.

همچنین اگر اتاق خواب دختر شما کوچک است بهتر است این رنگ را حذف کنید. با این حال استفاده از رنگ قرمز در اتاق‌خواب‌های بزرگ و مناطق کوهستانی و سردسیری توصیه می‌شود.

از طرفی از آن جا که رنگ قرمز گفتگو و خلاقیت را افزایش می‌دهد وجود سایه‌هایی از این رنگ در فرش کودک دخترانه قطعاً کارآمد است. به ویژه اگر دختر دلبند شما روی فرش اتاقش مطالعه می‌کند. همچنین رنگ قرمز باعث افزایش اشتها می‌شود.

فرش برای اتاق کودکطرح فرش کودک دخترانهخرید فرش اتاق کودک
از فرش کودک بیشتر بدانید…

یکی از فرش‌های کودک و نوجوان افرند که رنگ قرمز به درستی در آن به کار رفته است، فرش مدل دختر کفشدوزکی می‌باشد. در این فرش شما طرح بزرگی از دختر کفشدوزکی با لباس قرمز می‌بینید که روی پس‌زمینه‌ی آبی آسمانی قرار دارد. آبی، گرمی بیش از اندازه‌ی قرمز را به تعادل می‌رساند. شما می‌توانید تصویر این فرش زیبا را در ادامه مشاهده کنید. همچنین می‌توانید جهت مطالعه‌ی ویژگی‌های آن این‌جا کلیک کنید.

در این تصویر قهرمان کارتون دختر کفشدوزکی و پسر گربه‌ای را بر روی فرش کودک افرند می‌بینید. در این طرح به درستی از رنگ قرمز در کنار رنگ آبی استفاده شده است.
کاربرد صحیح رنگ قرمز در فرش کودک دخترانه افرند مدل دختر کفشدوزکی

رنگ زرد نشاط‌آور در فرش کودک دخترانه

رنگ زرد، فوق‌العاده نشاط‌آور است. در صورتی که یک شاهزاده خانم سحرخیز در خانه دارید که دوست دارد پرده‌ها را در لحظه بیدار شدن باز کند، رنگ زرد برای فرش اتاق او یک انتخاب عالی است. از آن‌جایی که زرد با روح طبیعی صبحگاهی مطابقت دارد می‌تواند شروع یک روز خوب را به دختر خانم شما هدیه دهد!

نقطه‌ی مثبت این رنگ برای استفاده در فرش اتاق خواب یک دختر خانم، برونگرایی، خلاقیت، خوشبینی و اعتمادبنفس است. با این حال مطالعات نشان می‌دهد که استفاده بیش از حد از این رنگ می‌تواند ناامیدی و ناراحتی ایجاد کند. بنابراین در به کار بردن آن به ویژه اگر فرزند دلبند شما مستعد افسردگی است احتیاط کنید. به طور کلی رنگ زرد به عنوان رنگ مناسب برای اتاق خواب دخترهای کم سن و سال، مناسب‌تر است.

اگر برای اتاق خواب دختر دلبندتان به دنبال فرشی با رنگ زرد هستید، ‌در مجموعه فرش‌های کودک افرند فرش‌های مدل خرس پو، باب اسفنجی و توت‌فرنگی کوچولو برای شما مناسب‌اند.

در این فرش شما تصویر دو شخصیت کارتونی انیمیشن توت‌فرنگی کوچولو را می‌بینید. این دو دختر دوست‌داشتنی یکی به رنگ زرد و دیگری به رنگ صورتی است. ترکیب این رنگ‌ها برای فرش اتاق دخترانه مناسبند.
کاربرد مناسب رنگ زرد در فرش کودک دخترانه افرند

نارنجی هیجان‌انگیز

از آن‌جایی که رنگ نارنجی به ما کمک نمی‌کند که احساس آرامش کنیم، این رنگ را برای فرش اتاق خواب دختر خانم‌هایی که به طور طبیعی زود می‌خوابند و مشکلی برای خواب ندارند استفاده کنید.

البته به یاد داشته باشید که رنگ پرتقالی برای تحریک ذهن و ایجاد اشتیاق برای شروع روز، عالی است. بنابراین کاربرد سایه‌هایی از رنگ نارنجی برای راحت‌تر بیدار شدن شاهزاده خانم شما ایده خوبی است.

همچنین کاربرد رنگ نارنجی در فرش اتاق خواب دختربچه‌هایی که روی فرش اتاقشان بازی می‌کنند توصیه می‌شود. زیرا این رنگ خلاقیت و میزان یادگیری را در آن‌ها افزایش می‌دهد.

در این تصویر یک فرش کودک دخترانه را می‌بینید که در آن به صورت محدود از رنگ نارنجی در کنار رنگ‌های دیگر مثل صورتی و سفید استفاده شده است.

رنگ صورتی مهربان در فرش کودک دخترانه

مطالعات نشان داده است افرادی که اغلب در معرض رنگ صورتی هستند، آرامش بیشتری دارند و از هرگونه عصبانیت و پرخاشگری دورند. شاید به همین دلیل است که فرشته‌های کوچک ما به صورت طبیعی به رنگ صورتی تمایل دارند.

همچنین به نظر می‌رسد که رنگ صورتی احساس بازیگوشی و مهربانی را تشدید می‌کند. این ویژگی آن را به رنگی انعطاف‌پذیر برای همه‌ی شخصیت‌ها و سبک‌های زندگی تبدیل کرده است.

اگر به دنبال یک فرش صورتی برای اتاق خواب دختر کوچولوی خود هستید، بهتر است این رنگ همراه رنگ‌های دیگری مثل سفید در فرش به کار رفته باشند. زیرا استفاده‌ی بیش از اندازه از این رنگ خسته‌کننده خواهد شد. شما در گالری فرش کودک افرند می‌توانید فرش‌های کودک دخترانه‌ی زیادی به رنگ صورتی مشاهده کنید.

در این تصویر شما شخصیت‌های کارتون کیتی را بر روی قالی دخترانه می‌بینید. در این تصویر از رنگ صورتی در کنار سفید و سایر رنگ‌ها استفاده شده است که انتخاب مناسبی برای دکوراسیون اتاق دخترانه است.
کاربرد رنگ صورتی در فرش کودک دخترانه در کنار سفید و سایر رنگ‌ها

بنفش و افزایش تمرکز

بنفش به‌طور معمول رنگ مناسب اتاق خواب دخترانه به‌ حساب می‌آید. اما فرشی که بیش از اندازه از این رنگ در آن استفاده شده‌ باشد، باعث ایجاد پریشانی و درگیری‌های ذهنی می‌شود. حضور در چنین اتاق خوابی برای یک دختر خانم، باعث می‌شود دیرتر از درگیری‌های ذهنی خود عبور کند. هرچقدر رنگ بنفش تیره‌تر باشد، این اثر شدیدتر خواهد بود.

اما اگر شاهزاده خانم شما عادت به مطالعه بر روی فرش اتاقش دارد، وجود سایه‌هایی از رنگ بنفش در آن موجب افزایش تمرکز و دقت بیشتر خواهد شد.

شما در ادامه یکی از فرش‌های اتاق کودک افرند را مشاهده می‌کنید که رنگ بنفش به زیبایی در آن به کار رفته است. رنگ یاسی در زمینه‌ی این فرش نظافت و تمیزی را به فضای اتاق می‌آورد و حس دوستی و وفاداری را به فرشته کوچولوی شما القا می‌کند.

یاسی مناسب‌ترین رنگ از طیف بنفش برای استفاده در اتاق کودک است. در این تصویر شخصیت کارتون کیتی را به رنگ سفید می‌بینید که روی زمینه‌ی یاسی رنگ قرار دارد.
یاسی مناسب‌ترین رنگ از طیف بنفش برای کاربرد در فرش کودک دخترانه است

رنگ آبی آرام‌بخش در فرش کودک دخترانه

معمولاً آبی را به عنوان رنگ پسرانه می‌شناسیم. اما وجود سایه‌ها یا پس‌زمینه‌های رنگ آبی در فرش‌های کودک دخترانه قطعاً کارآمد خواهد بود. زیرا خنکی رنگ آبی می‌تواند در کنار رنگ‌های گرمی که معمولاً در فرش‌های کودک دخترانه به کار می‌رود، تعادل ایجاد کند.

رنگ آبی بیشترین تأثیر مثبت خود را بر روی ذهن کودک می‌گذارد. به این ترتیب باعث ایجاد حس آرامش، تسکین، اعتماد، ارتباط، منطق، انعکاس، تمیزی و خنکی می‌شود.

در این تصویر فرشی را می‌بینید که طرح آن یک دختربچه‌ی زیبا با لباس سفید و پس‌زمینه‌ی آبی می‌باشد.
ترکیب مناسب رنگ سفید و آبی در فرش کودک دخترانه

برای مشاهده‌ی مقاله‌ی ما با موضوع طرح مناسب فرش کودک دخترانه این‌جا کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی مقاله‌ی ما با عنوان فرش کودک پسرانه و طرح و رنگ مناسب آن این‌جا کلیک کنید.

اگه از مطلب خوشتون اومد. خوشحال میشیم امتیاز بدید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *